فرماندار شهرستان قائم شهر
فرماندار شهرستان قائم شهر
یا مقلب القلوب والابصار یا مدبرالیل والنهار یا محول الحول والاحوال حول حالنا الی احسن الحال افسر سلطان گل پیدا شد از طرف چمن مقدمش یارب مبارک باد بر سرو و سمن نوروز یادمان دیرمانی است که نشان از فرهنگ و تمدن کهن ایران دارد.


آیین نوروز با تعالیم انسان ساز اسلام پیوندی دیرینه و خجسته یافته به گونه‌ای که اکنون درفش نوروز نماد رویش طبیعت و تعالی معنویت و تفکر در آفرینش است.
تقارن نوروز ۱۴۰۰ و اعیاد شعبانیه حکایت از سالی نیکو داشته و امیدوارم سرشار از مهر و شادمانی برای شهروندان عزیز و گرانقدر شهرستان قائم شهر باشد.
در سالی که گذشت شاهد رویدادها و فراز و فرودهای فراوانی بوده ایم، انتشار ویروس کرونا و تحریم های ظالمانه نظام سلطه، ملال ها، تلخکامی ها و رنجهایی را بر مردم روا داشت و عده‌ای از شهروندان مان جان های خویش را از دست داده و ما همچنان غمگینانه در سوگ شان به سر می بریم، در عین حال این ویروس منحوس سبب خسران مالی فراوانی به مردم عزیزمان از طبقات اجتماعی مختلف گردید، اما در کنار این رنج ها شاهد همراهی ها، ایثارگری ها و فداکاری های شگفتی سازی از سوی مردم، کادر پزشکی و پرستاران بوده‌ایم و این مهم در تاریخ شهرستان چون برگ زرینی خواهد درخشید.
پس از پیام مقام معظم رهبری مبنی بر کمک مومنانه، جویباری از مهربانی روان شد و نیک نامان شهرمان سرسلسله مهر و مهربانی شدند و در دل نیازمندان شور و نشاط فراوانی افشاندن و درخت امید را بارور کردند.
در این فضا، دستگاه های اجرایی در راستای سیاست های دولت و با توجه به مقدورات و اعتبارات، تلاش‌های شایسته ای را برای ارائه خدمات به شهروندان در سطح شهر و روستا معمول نمودند.
اجرای پروژه های عمرانی متعدد در حوزه های ورزش، بهداشت، راه و … تدوین و اجرای دهها طرح هادی در سطح روستاها با مشارکت مردمی، پیگیری و اجرای طرح های اشتغال زا به ویژه گسترش گلخانه های کوچک مقیاس و پرورش لیمو ترش به روش گلخانه‌ای ، آماده سازی پارک جنگلی تلار و مرداب میراثی قادیکلای بزرگ به عنوان مناطق نمونه گردشگری شهرستان، اجرای چندین پروژه عمرانی در شهرهای قائم شهر و ارطه، کسب رتبه های برتر اعطای تسهیلات بسته رونق تولید(بند الف تبصره ۱۸) ،آسیب دیدگان کرونا ، بند الف تبصره ۱۶ (مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی) و مکانیزاسیون کشاورزی، روند رو به رشد فعالیت های تولیدی شرکت نساجی مازندران با مشارکت ستاد اجرایی حضرت امام(ره) در زمره اهم اقداماتی بود که از سوی متولیان امر صورت پذیرفته است.
عهد می بندیم که در سال پیش رو که توسط مقام معظم رهبری به نام “تولید، پشیبانی ها و مانع زدایی ها” نامگذاری شده است با استعانت از خداوند منان و بسیج کلیه امکانات و اعتبارات در مسیر توسعه شهرستان با شتاب بیشتری حرکت نموده، رویدادهای ماندگار و اثرگذاری را در حوزه های اقتصادی فرهنگی و اجتماعی نظاره گر باشیم. امیدوارانه قدم به سال جدید خواهیم گذاشت و با توکل به ایزد منان و با استعانت از روح بلند شهدا، کار، تلاش و کوشش و همراهی مردم خوبمان روزهای درخشانی را خلق خواهیم نمود.
در پایان ضمن شادباش مجدد نوروز بر خود وظیفه می دانم از حمایت و همراهی های حضرت آیت الله معلمی، نماینده مردم شریف مازندران در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم شهر، جناب اقاى حسین زادگان، استاندار ساعی مازندران، جناب دکتر مرادیان و جناب مهندس علیپور نمایندگان مردم شریف شهرستان قائم شهر و حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی، مدیران و پرسنل خدوم دستگاه های اجرایی، خصوصا پزشکان، پرستاران و کادر درمان بیمارستان ها و مراکز بهداشتی در راستای تحقق برنامه های تبیین شده صمیمانه قدردانی و سپاسگزاری نمایم.
همه سالت همایون باد و خرم
همه روزت مبارک باد و نوروز

یحیی یوسف پور
فرماندار شهرستان قائم شهر