اجرای طرح ملی کنترل و تشدید نظارت های بهداشتی دامپزشکی در نوروز ۱۴۰۱ ، حفظ سلامت مردم و ارتقاء بهداشت عمومی جامعه
اجرای طرح ملی کنترل و تشدید نظارت های بهداشتی دامپزشکی در نوروز ۱۴۰۱ ، حفظ سلامت مردم و ارتقاء بهداشت عمومی جامعه
مشاور معاون وزیر و مدیریت روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور از اجرای طرح کنترل و تشدید نظارت های بهداشتی دامپزشکی در نوروز از مازندران بازدید بعمل آوردند.

به گزارش پایگاه خبری قائمشهر وچون به نقل از روابط عمومی دامپزشکی مازندران ، دکتر امین اسدی مشاور معاون وزیر و مدیریت روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور صبح روز یکشنبه ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۰ با حضور در اداره کل دامپزشکی مازندران از اکیپ های عملیاتی مستقر در میادین عرضه فرآورده های خام دامی و مواد پروتئینی در راستای اجرای طرح کنترل و تشدید نظارت های بهداشتی دامپزشکی در نوروز بازدید نمود.

در این بازدید که دکتر گلپایگانی مدیر کل دامپزشکی مازندران وی را همراهی می کرد ، با حضور در بازار عرضه ماهی و فروشگاه های عرضه مرغ و گوشت ، ضمن عرض خسته نباشید خدمت بازرسان بهداشتی دامپزشکی در شهرستانهای ساری و قائمشهر بر اجرای دقیق ضوابط و مقررات بهداشتی دامپزشکی در این مراکز تاکید نمود.

اسدی در حاشیه این بازدید یکروزه با حضور در صدا و سیمای مرکز مازندران، طرح ملی کنترل و تشدید نظارت های بهداشتی دامپزشکی در نوروز ۱۴۰۱ را تشریح و اظهار داشت ، این طرح در راستای حفظ سلامت مردم و ارتقاء بهداشت عمومی جامعه از ۱۴ اسفند ماه ۱۴۰۰ آغاز و تا ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.

مشاور معاون وزیر و مدیریت روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور در ادامه با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان تاکید داشت ، با توجه به آغاز ماه مبارک رمضان و لزوم کنترل نظارت بهداشتی دامپزشکی بر مراکز تولید ، نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی این طرح تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد یافت.

دکتر اسدی خاطرنشان کرد، طی هماهنگی بعمل آمده مقرر شد در استانها کشتارگاه های صنعتی جهت جلوگیری از رخداد کمبود مرغ در شهرها و تامین مرغ مصرفی مورد نیاز مردم، روز ۱ فروردین ۱۴۰۱ به صورت کشیک از پیش تعیین شده  و از روز دوم عید تمامی کشتارگاه های استان ها شروع به فعالیت نمایند.

وی در پایان با توجه به حضور کارشناسان و بازرسان بهداشتی دامپزشکی در ایام تعطیل از مردم خواست تا هر گونه تخلفات بهداشتی را به ادارات دامپزشکی و یا از طریق سامانه ۱۵۱۲ پاسخگویی دامپزشکی اطلاع تا اقدامات قانونی لازم بعمل آید.