جشنواره استانی تلاوت های مجلسی قرآن در قائم شهر با کیفیت خوبی برگزار گردید
جشنواره استانی تلاوت های مجلسی قرآن در قائم شهر با کیفیت خوبی برگزار گردید
شانزدهمین جشنواره ملی و بین المللی تلاوت های مجلسی قرآن کریم در مرحله استانی جمعه ۱۶مهر در مصلی جمعه قائم شهر برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قائم شهر ، عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و دبیر شورای سیاستگذاری این جشنواره قرآنی گفت : مازندران با دارا بودن ۱۰۰۰ موسسه و خانه قرآن از ظرفیت های خوبی برخوردار است لذا در این دوره از جشنواره بیش از ۱۵۰ قاری از شرق تا غرب مازندران که در چند منطقه به رقابت پرداختند و ۱۰ قاری برتر به مرحله استانی راه یافتند.

این جشنواره استانی که با حضور آیت الله معلمی نماینده مردم‌مازندران در مجلس خبرگان و امام جمعه قائم شهر و جمعی از دیگر مسئولان استانی و شهرستان قائم شهر و با پخش زنده و مستقیم ازسیمای شبکه تبرستان و همینطور شبکه قرآن کشور برگزار شد ۱۰ قاری برتر استان با تلاوت مجلسی آیات قرآن برای راهیابی به مرحله نهایی کشور با هم رقابت کردند.

زارع ، انتخاب مستقیم قاریان برتر با آرای مردم درکنار قضاوت داوران را از ویژگی های این دوره جشنواره قرآنی نام برد که نهایتا دو قاری منتخب و برگزیده از سوی مردم و هئیت داواران راهی جشنواره ملی تلاوت های مجلسی قرآن راه خواهند شد که با توجه به کیفیت و استقبال خوب مردم مازندران این سهمیه به ۳ قاری توسط ناظرین حاظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، ارتقا یافت .

کتابت وحی توسط اساتید خوشنویس مازندران و نقاشی کودکان با موضوع قرآنی از بخش های جنبی این رویداد قرآنی بوده است .